MUDr. Kissová, oznamuje občanom obce, že v dňoch od 21. - 26. augusta 2019 čerpá dovolenku.

Zastupuje ju MUDr. Tóth v Tešedíkove.

Vážení spoluobčania!

Oznamujeme Vám, že dňa 7. augusta bude prebiehať v obci  zber plastov .

Prosíme Vás aby Ste si pobalený plast v žltých vreciach vyložili pred svoje rodinné domy.

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že do žltých vriec na plasty patria:

• stlačené PET fľaše, t.j. fľaše od minerálok, malinoviek, sirupov, vína, octu, aviváže, igelitové tašky, plastové poháre, plastové fólie, penový polystyrén ( v malom množstve -max 10% z objemu vreca a neznečistený od iných prímesí )

nepatria sem:

-TETRA PACKY t.j. obaly z mlieka a džúsov, plechovky od piva, nealko nápojov, plasty znečistené od oleja, rôznych chemikálií a liekov.

Žiadame občanov o stláčanie PET -fliaš, najlepšie pošliapať a následne zazátkovať, aby sa ich do vreca zmestilo čo najviac a odovzdávať iba plné vrecia.

Pokiaľ nie je vrece naplnené minimálne do trištvrte,  spoločnosť  Komplex vrece nezoberie a je potrebné ho doplniť a odovzdať pri nasledujúcom zbere.

ZBER  PAPIERA  SA TENTO  MESIAC  NEUSKUTOČNÍ!!!

Najbližší zber papiera bude 10. septembra 2019.

Ďalej Vám oznamujeme, že v obci je zavedený zber použitého  kuchynského oleja, ktorý môžete odovzdať v uzavretých plastových fľašiach na zbernom dvore – Býčí vrch do vyhradenej nádoby.

Vylievanie použitého oleja do kanalizácie je prísne zakázané!

Na základe upozornenia zberovej spoločnosti ENVIROPOL SK, ktorá v našej obci vykonáva zber elektroodpadu si Vás dovoľujeme upozorniť na nasledovné skutočnosti:

Do elektroodpadu patria: staré nepotrebné elektrické a elektronické zariadenia. Jedná sa o:

staré rádiá, TV prijímače, počítače, práčky, sušičky, myčky, mikrovlnky, sporáky, chladničky, mrazničky, vysávače, rýchlovarné kanvice, mixéry, kanvice, žehličky a iné.

Všetky odovzdávané elektrické zariadenia musia byť kompletné, nerozbité, musia obsahovať elektrické a elektronické komponenty a konštrukčné dielce inak nebudú zberovou spoločnosťou prevzaté.

Nepotrebné elektrické a elektronické zariadenia sa odovzdávajú na zbernom dvore – Býčí vrch v čase:

Pondelok: 7.00 – 12.00

Piatok:    15.00 – 19.00

Vopred ďakujeme!

Oznamujeme občanom obce, že Pošta Vlčany dňa 26.7.2019 (  v piatok)  bude otvorená od 7:30 - 12:30 a od 13:00 - 14:00.

Vedenie futbalového klubu Vlčany pozýva všetkých fanúšikov a priaznivcov futbalu na futbalový zápas FK Vlčany "A" muži proti  mužstvu Veľká Mača.  Zápas sa uskutoční dňa 27. júla, v sobotu od 18:00 hod. na miestnom futbalovom ihrisku. Ďalej Vás pozývajú na futbalový zápas domáceho mužstva dorastu - U19 Vlčany proti mužstvu Kolárovo, zápas sa odohrá 28. júla, v nedeľu o 18: 00 hod. Príďte a povzbuďte naše mužstvá k víťazstvu. Vedenie futbalového klubu Vám praje príjemné športové zážitky.

Dňa 17.7.2019 príde do našej obce ZOOM optika Bratislava.
Môžte si nechať odborne skontrolovať vnútroočný tlak a dioptrie a vyskúšať nové okuliarové rámy.
Meranie sa uskutoční v bielom označenom mikrobuse pred obecným úradom, v čase od 13:00 do 14:00 hod, v prípade záujmu aj dlhšie.